Płytki hiszpańskie czy płytki włoskie?

Producenci płytek od lat walczą o dominację na rynku międzynarodowym. Prym wiodą przede wszystkim Włosi i Hiszpanie, którzy posiadają bardzo długą tradycję w produkcji ceramiki. Wiele z zakładów funkcjonujących do dziś zaczynało jeszcze w czasach, gdy ceramikę wytwarzano manufakturowo. Wiele osób ma dylemat, kiedy urządza łazienkę – płytki ceramiczne włoskie czy płytki hiszpańskie. Czy czymś się różnią?

Jakość płytek hiszpańskich i włoskich

Zarówno jedne i drugie odznaczają się wysoką jakością. Konkurując ze sobą, firmy usprawniają i udoskonalają procedury, dbając też o zaawansowane kontrole, które nie pozwolą trafić na rynek płytkom nieosiągającym pewnego standardu, jaki dana marka oferuje swoim klientom. Na każdym etapie produkcji płytki poddawane są testom, dzięki którym mamy pewność, że będą wytrzymałe. Ma to szczególne znaczenie, kiedy posiadamy dzieci. Upuszczenie ciężkiego przedmiotu czy nawet zabawki nie będzie skutkować pęknięciem płytki.

Technologie wykorzystywane przy produkcji płytek hiszpańskich i włoskich

Zarówno ceramiczne płytki włoskie, jak i płytki hiszpańskie posiadają innowacyjne technologie. Ich powierzchnia ułatwia utrzymanie czystości. Mamy również pewność, że odpowiednio zabezpieczają powierzchnię ścian i podłóg przed wilgocią. W przypadku płytek podłogowych producenci dbają również o odpowiednią przyczepność nawierzchni, co pozwoli nam uniknąć przykrego wypadku.

Ekologia

Firmy produkujące płytki w ostatnich latach chwalą się tym, że ich proces wytwórczy optymalizuje zużycie surowców, a także jest bezpieczny dla środowiska. Prym wiodą tutaj producenci włoscy… i hiszpańscy. Jeśli sami dbamy o ekologię i zależy nam na kupowaniu produktów, które są wynikiem proekologicznego procesu produkcji, możemy wybrać i jedne i drugie płytki do naszej łazienki.

Wzornictwo płytek hiszpańskich i włoskich

Płytki hiszpańskie i włoskie występują w wielu wariantach kolorystycznych. Zaskakują ciekawym wzornictwem często nawiązującym do środowiska naturalnego. Pozwala to na tworzenie klimatycznych, niepowtarzalnych aranżacji w naszych ulubionych odcieniach. Płytki te będą doskonałym wyborem zarówno do minimalistycznych wnętrz, jak i do tych tradycyjnych, ceniących kolor i desenie.

Jak widzimy, zarówno włoscy, jak i hiszpańscy producenci oferują nam dziś produkty o najwyższym standardzie. Tylko od naszych preferencji będzie zależeć to, na jakie się zdecydujemy. Ofertę najnowszych kolekcji łatwo porównamy. Wystarczy wejść na stronę http://www.domlazienkaplytki.pl/o-nas, gdzie dostępne aktualne kolekcje płytek od producentów z południa Europy. Wygodnie możemy więc porównać ceny i wzory, co pozwoli nam znaleźć płytki doskonale uzupełniające projekt naszej aranżacji.

Comments are closed.

Advertisement
Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
 • Jak usprawnić pracę dużego przedsiębiorstwa?

  50 lat ago
  Sukces każdej dużej firmy zależy od dobrej organizacji pracy oraz dbałości o sprawny przepływ informacji. Dokumenty w formie papierowej ciągle są stosowane, jednak przedsiębiorstwa obecnie stawiają również na cyfryzację i wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz praktycznych aplikacji znacznie ułatwiających pracę w każdym niemal dziale firmy. Dla jej usprawnienia warto więc zainteresować się oferowanymi przez specjalistów…
 • Czynniki zmieniające nasz świat

  50 lat ago
  Nowoczesny świat pokazuje nam jak wielkie znaczenie obecnie w naszym postrzeganiu, czy poszerzających się możliwościach odgrywają komputery, jakość świadczonych usług, ale także wielkie zmieniające się możliwości to czynniki gwarantujące znacznie szerszą ofertę docierającą w najróżniejsze miejsca w cyber przestrzeni. Jakość prezentowanych usług zmienia się w szerokim zakresie, wielkie możliwości jakie przynoszą komputerowe urozmaicenia sprawia…
 • Dodatkowe urządzenia do komputerów

  50 lat ago
  Istnieje wiele dodatkowych urządzeń, które pomagają nam w pracy z komputerami. Wystarczy, że zakupimy drukarkę a następnie tusz i papier, dzięki czemu w każdej chwili bez wychodzenia z domu będziemy mogli wydrukować potrzebne dla nas dokumenty. Poza tym, że drukarka współpracuje z komputerem może ona również zostać połączona z aparatem cyfrowym, dzięki czemu od…